W związku z prognozowanymi wysokimi temperaturami Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przytyku apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności
i zadbanie o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo.
Szczególną uwagę należy zwrócić na:
- osoby starsze,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby przewlekle chore,
- dzieci i niemowlęta,
- osoby samotne.
Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas upałów:
- unikaj przebywania na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia ( od 10.00 do 18.00),
- pij regularnie wodę, nawet jeśli nie odczuwasz pragnienia,
- w miarę możliwości przebywaj w chłodnym i zacienionym pomieszczeniach, wietrz pomieszczenia rano i wieczorem,
- noś lekką, przewiewną odzież oraz nakrycie głowy,
- nigdy nie pozostawiaj dzieci, osób starszych, osób z niepełnosprawnościami
w zaparkowanych samochodach.
Zwracamy się z prośbą o zainteresowanie się sytuacją osób starszych, samotnych oraz osób z niepełnosprawnościami mieszkających w sąsiedztwie. W przypadku zauważenia sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu należy niezwłocznie skontaktować się z telefonem alarmowym 112.
Dziękujemy za wrażliwość i zwrócenie uwagi na potrzeby drugiego człowieka.



